Контакт

Претражи

Фокуси НИС-а: очување кључних инвестиција и даљи развој компаније

Мај 27, 2020

Услед пада цена нафте и драстичног смањења потражње за нафтним дериватима узрокованог рестриктивним мерама за спречавање ширења COVID-19, глобална нафтна индустрија ради у изузетно неповољним околностима.

Компанија НИС је део светског тржишта и негативни трендови очекивано су се одразили и на нашу компанију и финансијске резултате.

У периоду након укидања ванредног стања у Републици Србији, у фокусу НИС-а остају безбедно пословање, здравље наших запослених и потрошача, као и очување стабилног снабдевања тржишта. НИС остаје један од кључних гараната енергетске стабилности Републике Србије. Компанија је очувала зараде запослених и, ослонивши се на сопствене ресурсе, остварила уштеде које омогућавају континуитет пословања.

Спољне околности су утицале да остварени финансијски резултати НИС-а у првом кварталу буду нижи у поређењу са истим периодом прошле године, а очекује се и да резултати у другом кварталу такође буду под снажним утицајем последица пандемије, пре свега ниских цена нафте и пада тражње. Како је у оваквим околностима немогуће прецизно прогнозирати даља кретања на тржишту, НИС је израдио неколико кризних сценарија, као и краткорочне и дугорочне планове. Циљ је да компанија буде агилна и спремна да се свакодневно прилагођава околностима у којима радимо.

С тим у вези, приоритети НИС-а биће одржање ликвидности компаније, као и наставак улагања и рада на пројектима који ће донети највише бенефита у наредном периоду. У том циљу спроведене су следеће мере:
• смањење оперативних и административних трошкова,
• приоритетизација инвестиција уз одлучан наставак реализације кључних развојних улагања,
• повећање оперативне ефикасности у свим сегментима пословања.

Такође, НИС је ускладио своју политику у области спонзорстава и донација са тренутним околностима.

Од посебног значаја за компанију остаје очување социјалне сигурности наших запослених, односно редовна исплата зарада у пуном износу, као и очување адекватне дивидендне политике.

„НИС је спровео одлучне оперативне и финансијске мере како би се суочио са изазовима које намећу новонастале околности. Великим напорима свих запослених очуване су стабилна производња, прерада и дистрибуција нафтних деривата. Сада идемо даље и настављамо рад на кључним инвестиционим пројектима који гарантују даљи развој и стабилну будућност наше компаније. Ту, пре свега, мислим на Дубоку прераду у Рафинерији нафте Панчево и изградњу Термоелектране-топлане Панчево. Свесни смо да успех ових улагања и свих најављених мера зависи од људи који раде на њиховој реализацији. Због тога ће нам приоритет бити и социјална стабилност наших запослених, чији је пожртвовани рад у нимало лаким околностима наша инспирација и гарант да ће НИС успешно превазићи и овај изазовни период“, рекао је Кирил Тјурдењев, генерални директор НИС-а.

ПОГЛЕДАЈ СВЕ НОВОСТИ

ПОЛИТИКА УПРАВЉАЊА КОЛАЧИЋИМА

Шта је „колачић“?

Колачић (енгл. цоокие) је мала текстуална датотека која се шаље вашем рачунару приликом посете неком интернет сајту. Колачићи на интернет сајтовима компаније НИС врше велики број различитих функција и, између осталог, омогућавају вам ефикасније кретање по интернет страницама, чувају ваше омиљене поставке и уопште узев, доприносе бољем доживљају интернет сајта.

Директива Европске уније 2009/136/ЕЗ допушта складиштење колачића на вашем уређају уколико су они неопходни за функционисање овог сајта, док је за све друге колачиће неопходна ваша сагласност.

На интернет сајтовима компаније НИС могу се користити и колачићи који нису неопходни за њихово функционисање. Такве колачиће не користимо за праћење понашања појединачних корисника нити њихову идентификацију већ за стицање корисних сазнања о начину коришћења интернет сајтова тако да их можемо даље унапређивати за наше кориснике. Без увида који стичемо путем система који користе колачиће не бисмо могли да вам пружамо ове услуге.

Врсте колачића које користимо

Уколико подешавате језик, величину фонта или одређену верзију сајта (нпр. режим високог контраста), за то се користе колачићи за подешавање корисничког интерфејса. По извршеном подешавању није потребно да наводите своје преференције приликом следеће посете овом сајту.

Ако користите делове сајта за чији приступ вам је потребна регистрација, у ту сврху на ваш рачунар постављамо колачић за аутентификацију. Ово вам омогућава одлазак и повратак на те делове сајта без поновне аутентификације.

Компанија НИС жели да се упозна са начином на који посетиоци користе њене интернет сајтове и у ту сврху користи сервисе за мрежну аналитику. Ти сервиси региструју број посетилаца и дају нам опште информације о њиховом понашању, попут кључних речи унетих у претраживач које корисника усмеравају на наш сајт, просечног времена задржавања на сајту и броја страница које корисник прегледа. У ту сврху на ваш рачунар постављамо тзв. аналитички колачић првог лица (фирст-партy аналyтицс цоокие).
За праћење мрежне статистике можемо користити и сервисе попут Гоогле Аналyтицс. У том случају Гоогле на ваш рачунар поставља тзв. колачић трећег лица (тхирд-партy цоокие). Такав колачић поставља се и када користимо Гоогле мапе.

Складиштење и управљање свим подацима који се прикупљају путем ових колачића врши компанија НИС или са њом повезана лица у државама у којима компанија послује.
Уколико су вам потребне додатне информације или желите да контактирате са компанијом НИС, упућујемо вас на нашу Политику заштите приватности.

Контрола колачића

Уколико не желите да примате колачиће, можете свој интернет претраживач да подесите тако да вас обавештава када вам се колачићи шаљу, а можете и да одбијете пријем свих колачића. Такође можете да обришете колачиће који су већ постављени на ваш рачунар.

Уколико желите да ограничите или блокирате пријем колачића који се путем интернет претраживача постављају на ваш уређај, то се врши подешавањем поставки претраживача; поступак је објашњен у оквиру опције за помоћ у претраживачу. Можете и да посетите интернет сајт www.абоутцоокиес.орг (спољашња веза), који садржи детаљна упутства о овом поступку на различитим интернет претраживачима.